Zamknij

Tragiczny finał poszukiwań „Franka”. Znaleziono jego głowę

Redakcja
03.04.2018 12:51
Pies Franek
fot. Fundacja Kundel Bury

Poznańska policja poszukuje sprawcy brutalnego morderstwa psa — Franka. Odciętą głowę zwierzęcia odnaleziono w niedzielę w Poznaniu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie poinformowała Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury — Pabianice. Franek zaginął w Poznaniu 10 marca. „Wersji zaginięcia jest kilka, również kradzież, dlatego szukamy wszędzie. Franek jest bardzo charakterystyczny z powodu braku sierści i uzębienia. Jest zaczipowany i wykastrowany” — informowała fundacja.

W niedzielę odnaleziono głowę zwierzęcia. Fundacja i policja apelują do osób, które mogłyby cokolwiek wiedzieć o sprawie, o przekazanie informacji.

Mł. asp. Patrycja Banaszak z KMP w Poznaniu powiedziała PAP we wtorek, że zgłoszenie w tej sprawie odebrali funkcjonariusze z poznańskiego Grunwaldu. — W dniu dzisiejszym przeprowadzane będą czynności z osobami, które odnalazły głowę psa, a także z osobami, do których najprawdopodobniej ten pies należał — mówiła.

Zobacz także

Jak dodała, we wtorek sprawa trafiła też do prokuratury. — To prokuratura podejmie też decyzję, z jakiego artykułu będzie to postępowanie prowadzone — powiedziała Banaszak. 

RadioZET.pl/PAP/DG