Zamknij

Policja zatrzymała 6 osób ws. skandalu podczas meczu Lech-Legia

Redakcja
22.05.2018 08:31
Chuligani
fot. PAP

Policja zatrzymała pierwszych sześć osób, które miały brać udział w zajściach w trakcie niedzielnego meczu Lech Poznań – Legia Warszawa — poinformował we wtorek PAP podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu. Z powodu zachowania kibiców mecz na poznańskim stadionie został przerwany.

— Zatrzymania miały miejsce w poniedziałek po południu, wszyscy zatrzymani to mężczyźni, mieszkańcy powiatu poznańskiego i ościennych powiatów — podał Święcichowski. Typowania osób nastąpiły na podstawie policyjnej analizy stadionowego monitoringu.

Przerwany mecz

Do ekscesów z udziałem kibiców poznańskiej drużyny doszło w niedzielę podczas spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy Lech – Legia. W 77. minucie przy stanie 2:0 dla gości z trybuny zajmowanej przez kibiców poznańskiej drużyny na murawę poleciały race i świece dymne.

Sędzia przerwał zawody, piłkarze opuścili murawę. Sympatycy Lecha zaczęli napierać na ogrodzenie i po chwili kilkudziesięciu z nich pojawiło się na boisku. Do akcji wkroczyło ok. 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem na sektor i opanowali sytuację.

Są już pierwsze kary

Ostatecznie wojewoda wielkopolski oraz delegat PZPN podjęli decyzję o przerwaniu spotkania. Komisja Ligi Ekstraklasy SA przyznała gościom walkower 3:0, co oznaczało, że zdobyli mistrzostwo kraju.

Decyzją wojewody wielkopolskiego stadion, na którym mecze rozgrywają piłkarze Lecha, został zamknięty dla publiczności na osiem meczów. Kara dotyczy zarówno meczów ligowych, jak i w europejskich pucharach.

WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE PRZECZYTAJ TUTAJ:

 MSWiA wydało komunikat ws. meczu w Poznaniu

Rzecznik Ekstraklasy: W czwartek decyzja ws. kary dla Lecha

Wojewoda wielkopolski zamyka stadion Lecha! Osiem meczów bez publiczności

Rzecznik Lecha skomentował decyzję wojewody. "To pokaz nieudolności państwa"

RadioZET.pl/PAP/MP