Zamknij

Pożar mieszkania na 10. piętrze. Dramatyczna ewakuacja 12-latki przez balkon

12.02.2021 13:10

Siedem zastępów straży pożarnej wezwano do gaszenia pożaru mieszkania na dziesiątym piętrze bloku na poznańskim Grunwaldzie. Walkę z żywiołem utrudniało wysokie położenie mieszkania. Sąsiedzi i najbardziej zagrożeni mieszkańcy zostali ewakuowani. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym 12-latka, którą w dramatycznych okolicznościach ewakuowano przez balkon.

Poznań, pożar mieszkania na 10. piętrze
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Pożar mieszkania w bloku na osiedlu Kopernika, przy ulicy Keplera, na poznańskim Grunwaldzie. Ogień rozprzestrzenił się przed godziną 12. Dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP, że do gaszenia wezwano kolejne zastępy strażaków.

"Ewakuowano dwie osoby, trzecia osoba jest na balkonie sąsiedniego mieszkania. Jest przy niej strażak, także za chwilę może być ewakuowana. Nie ma osób poszkodowanych" - relacjonował na gorąco dyżurny wielkopolskich strażaków.

Pożar mieszkania na 10. piętrze. Trudne warunki do gaszenia

Dym z pożaru mieszkania unosił się nad całą okolicą, co udokumentowali świadkowie i mieszkańcy osiedla. Strażacy przekazali, że jedną z osób mieszkających po sąsiedzku ewakuowano przez balkon. Strażacy skorzystali z wysokiego podnośnika. 

mid-21212205
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
mid-21212208
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
mid-21212211
fot.
mid-21212204
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wskutek pożaru dwie osoby trafiły do szpitala. Z ogniem uporało się ostatecznie osiem zastępów straży pożarnej. "Paliło się mieszkanie na dziesiątym piętrze. Ewakuowano trzy osoby, w tym jedno dziecko, dziewczynkę w wieku około 12 lat. Podtruła się gazami pożarowymi i została przewieziona do szpitala" – powiedział Michał Kucierski, oficer prasowy KM PSP w Poznaniu.

Dodał, że osoba, która mieszkała nad lokalem, w którym doszło do pożaru, również źle się poczuła i finalnie też trafiła do szpitala. Pożar został ugaszony około godz. 13. 

RadioZET.pl/PAP