Zamknij

Seria podpaleń na poznańskim osiedlu

Redakcja
04.09.2018 12:09
Poznań. Seria podpaleń samochodów i śmietników
fot. Poznań na sygnale/Facebook, Gerard/Reporter/East News

Do 18 pożarów doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na poznańskim Grunwaldzie. Płonęły śmietniki, wiaty do przechowywania kontenerów ze śmieciami, uszkodzone zostały także samochody i elewacje budynków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do pożarów doszło około północy. Jak tłumaczył oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, w nocy doszło najprawdopodobniej do serii podpaleń.

Zobacz także

– Odebraliśmy zgłoszenia o 18 zdarzeniach w ciągu 1,5 godziny. Paliły się nie tylko kosze na śmieci, ale także większe wiaty przeznaczone na przechowywanie kontenerów. Na skutek tych zdarzeń uszkodzeniom uległy samochody, które stały w bezpośredniej bliskości działania ognia. Doszło także do uszkodzeń elewacji dwóch budynków – mówił Kucierski.

Na miejscu zdarzeń byli także policjanci. St. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji podkreśliła, że obecnie trwają poszukiwania sprawcy.

– Na poznańskim Grunwaldzie, w obecności biegłego, prowadzone są również oględziny miejsc pożarów. Ustalany jest również monitoring i świadkowie tych zdarzeń – podała Mróz.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD