Zamknij

Sześciolatka zmarła w szpitalu. W przedszkolu wdrożono specjalne procedury

16.10.2019 19:35
Karetka
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

W poznańskim szpitalu zmarła 6-letnia dziewczynka. Dziecko najprawdopodobniej było zakażone meningokokami. W przedszkolu, do którego uczęszczała 6-latka, wdrożono specjalne procedury. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Do tragedii doszło w weekend. Jak podaje lokalny portal epoznan.pl, lekarze ze szpitala w Poznaniu podejrzewają, że przyczyną śmierci 6-latki było zakażenie meningokokami. Szpital zabezpieczył krew dziecka i czeka na wyniki badań. 

W poniedziałek Kierownik Oddziału Epidemiologii poznańskiego sanepidu zadecydował o wdrożeniu profilaktycznego podania antybiotyku dzieciom z grupy przedszkolnej 6-latki oraz ich rodzicom.

- Rodzice zostali poinformowani przez przedszkole o konieczności udania się do lekarza w celu podania chemioprofilaktyki - mówi w rozmowie z epoznan.pl Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu.

Zobacz także

Objawy zarażenia meningokokami 

Inwazyjna choroba meningokokowa przebiega najczęściej pod postacią sepsy lub sepsy z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, ale zwykle zaczyna się dosyć niegroźnie. 

Objawy są mało charakterystyczne, przypominają przeziębienie lub grypę. Dlatego zwykle nie wzbudzają dużego niepokoju, zarówno ze strony rodzica, jak i lekarza

CZYTAJ TAKŻE: Przedszkolanka zmarła przez meningokoki. Opiekowała się nieszczepionymi dziećmi