Zamknij

Szpital wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów. Powodem COVID-19 wśród pielęgniarek

25.01.2022 10:55

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu wstrzymał od wtorku 25 stycznia planowe przyjęcia dzieci – informuje reporterka Radia ZET Danka Woźnicka. Jak wyjaśnia, główny powód tej decyzji to zachorowania na COVID-19 wśród personelu pielęgniarskiego. Co piąta pielęgniarka przebywa w izolacji lub kwarantannie.

Szpital w Poznaniu wstrzymał przyjmowanie pacjentów
fot. Lukasz Solski/East News, zdj. ilustracyjne

Szpital w Poznaniu wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów, głównie dzieci. Jak przekazała reporterka Radia ZET, właściwie w każdej klinice brakuje już po kilka pielęgniarek – przebywają one w izolacji lub kwarantannie.

Poznań. Szpital wstrzymał przyjęcia dzieci. Brakuje pielęgniarek

Szpital im. Karola Jonschera szykuje się w tej sytuacji na łączenie oddziałów. Przyjmowani są tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia, pacjenci onkologiczni i kardiochirurgiczni, a także dzieci w tzw. "programach lekowych" (świadczenia gwarantowane z NFZ, przyp.).

Wstrzymanie planowych przyjęć dotyczy głównie dzieci, które miały przejść w szpitalu badania diagnostyczne. Dyrekcja lecznicy zakłada, że trudna sytuacja z personelem w dobie piątej fali koronawirusa potrwa do końca lutego, a w marcu zaległości zostaną nadrobione.

RadioZET.pl/oprac. BCh