Zamknij

Plantacje konopi indyjskich znalezione w piwnicach i na strychu. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Redakcja
23.11.2018 13:22
Plantacje konopi indyjskich znalezione w piwnicach i na strychu. Zatrzymano dwóch mężczyzn
fot. policja

Trzy plantacje konopi indyjskich zlikwidowała poznańska policja; łącznie zabezpieczono prawie 3,5 tys. gramów marihuany i ponad 500 krzewów konopi. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 8 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie poinformowała w piątek Dominika Pupkowska-Bral z poznańskiej policji. Jak tłumaczyła, na trop osób zajmujących się uprawą konopi indyjskich natrafili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Zobacz także

„16 listopada na terenie dwóch podpoznańskich miejscowości – Przeźmierowo i Sady – policjanci zlokalizowali trzy nielegalne plantacje. Dwie zorganizowano w piwnicach, a trzecią na strychu w budynkach mieszkalnych” – wskazała Pupkowska-Bral.

Jak dodała, „odkryte przez policjantów linie produkcyjne konopi wyposażone były w sprzęt do uprawy roślin: systemy oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Funkcjonariusze odkryli także nielegalne przyłącza prądu na każdej z plantacji”.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 526 roślin konopi w różnych fazach wzrostu oraz blisko 3,5 tys. gramów marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. zł.

Pupkowska-Bral wskazała, że w związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Poznania, w wieku 37 i 38 lat. Obaj byli już wcześniej karani.

Zobacz także

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

RadioZET.pl/PAP/PolicjaPoznań/BM

C