Zamknij

1,5-metrowy boa dusiciel na placu zabaw. Dostrzegły go dzieci

19.07.2019 10:51

1,5-metrowego boa dusiciela odłowili z poznańskiego Lasu Piątkowskiego strażnicy tamtejszego Eko Patrolu. Węża zauważyły dzieci przebywające na placu zabaw. Nie wiadomo, w jaki sposób zwierzę znalazło się w miejscu publicznym. 

Wąż
fot. sm.poznan.pl

W czwartek, w godzinach popołudniowych dyżurny poznańskiej Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie z terenu Lasku Piątkowskiego, dotyczące dużego węża na placu zabaw. Gada wypatrzyły w zaroślach bawiące się dzieci.

Wąż
fot. sm.poznan.pl
Wąż
fot. sm.poznan.pl

Do czasu przybycia strażników przebywające na placu zabaw osoby zabezpieczyły teren, a w szczególności zadbano o spokój, ażeby nie spłoszyć gada.  Funkcjonariusze Eko Patrolu odłowili go i po konsultacji z dyżurnym Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazali do Straży Ochrony Zwierząt.

Zobacz także

Na razie nie wiadomo, jak to się stało, że wąż znalazł się w tym miejscu. „Uciekł z hodowli, a może jako niechciany został »wypuszczony« na wolność, tego się już nie dowiemy. Moda na hodowlę zwierząt egzotycznych powoduje, że takich interwencji strażnicy realizują coraz więcej” – twierdzi w rozmowie z portalem epoznan.pl Przemysław Piweceki, rzecznik poznańskiej Straży Miejskiej.

RadioZET.pl/epoznan.pl/sm.poznan.pl