Zamknij

Poznań. W szkole spadła winda z pasażerami. Dwie osoby trafiły do szpitala

18.06.2021 08:40

Groźny wypadek przy ulicy Nieszawskiej w Poznaniu. W szkole specjalnej spadła winda z pasażerami w środku. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

śmigłowiec LPR
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

W Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu w czwartek około godz. 13 doszło do wypadku. Z wysokości drugiego piętra spadła winda, której na co dzień używały osoby z niepełnosprawnościami. W środku znajdowały się dwie osoby - woźny i nauczyciel - informuje portal tenpoznan.pl.

Poznań. W szkole spadła winda. Interweniował śmigłowiec LPR

Winda na co dzień używana była przez osoby z niepełnosprawnościami, które za jej pomocą dostawały się na wyższe piętra. Znajduje się ona na zewnętrznej ścianie budynku. - Akurat w tym momencie dwóch pracowników - nauczyciel i woźny - woziło książki do biblioteki - relacjonowała dyrektorka ZSS nr 105 Katarzyna Przybył w rozmowie z tvn24.pl.

Winda się obsunęła i wezwano służby, które pojawiły się błyskawicznie. Szczęśliwie skończyło się na złamaniach. Mamy przeglądy techniczne, nic nie zapowiadało podobnej sytuacji. dyrektorka ZSS nr 105 Katarzyna Przybył

Na miejsce przyjechała karetka i lądował śmigłowiec LPR. Jak przekazał dyżurny wielkopolskich strażaków po godzinie 14, poszkodowani byli przytomni, ale mieli obrażenia. Jeden z nich doznał urazu nóg, drugi urazu kręgosłupa. Zostali zabrani do szpitala. 

Na miejscu pracowali policyjni eksperci, którzy ustalali przyczyny wypadku. - Wspólnie z nadzorem technicznym będziemy ustalać, z jakiej przyczyny ta winda spadła - przekazał tvn24.pl Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/tvn24.pl/tenpoznan.pl