Zamknij

Wybuch gazu w kamienicy w Poznaniu. Cztery osoby nie żyją, 24 rannych [AKTUALIZACJA]

Redakcja
04.03.2018 14:39

W gruzach zawalonej kamienicy w Poznaniu znaleziono ciało czwartej śmiertelnej ofiary – poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube. Ranne są 24 osoby.

Poznań
fot. PAP

Wcześniej straż informowała o jednej ofierze tego wybuchu gazu i zawalania się kamienicy oraz o 22 osobach rannych.

- Liczba osób rannych się na razie nie zmieniła, niestety zwiększyła się za to liczba ofiar śmiertelnych. Około godziny 14. otrzymaliśmy informację o znalezieniu kolejnego ciała” - powiedział Stube. Działania straży pożarnej w miejscu zdarzenia potrwają prawdopodobnie do poniedziałku.

Komendant Główny PSP. gen. brygadier Leszek Suski powiedział w niedzielę, że w gruzowisku nie powinno już być więcej osób. - W budynku przebywało 40 osób, 24 osoby zostały poszkodowane. Mamy cztery ofiary śmiertelne. Według naszych wyliczeń, naszych urządzeń pomiarowych, naszych grup poszukiwawczo-ratowniczych w tym gruzowisku nikt już raczej nie powinien się znajdować - powiedział.

Do wybuchu gazu i zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu doszło ok. godz. 7.50 w niedzielę. Na miejscu pracuje ponad 20 jednostek straży pożarnej. Na miejscu pracują grupy ratownicze m.in. z psami, które są szkolone w poszukiwaniu żywych osób. W kamienicy znajdowało się 18 mieszkań. 4 mieszkania zostały doszczętnie zniszczone.

Zobacz także

- Miasto zadeklarowało pomoc poszkodowanym w postaci schronienia w hotelu, dodatkowo lokale zastępcze, także wyżywienie i pomoc psychologa” - podał Stube.

RadioZET.pl/PAP/MG/MP