Zamknij

Poznań. Wybuch w kamienicy. Jedna osoba ranna, kilkunastu mieszkańców ewakuowało się z budynku

Redakcja
04.11.2018 18:55
Poznań
fot. PAP

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w jednej z poznańskich kamienic przy ul. Wawrzyniaka. 15 osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed przybyciem służb. Sytuacja została już opanowana.

Do zdarzenia doszło w Poznaniu w niedzielę po południu. Jak tłumaczył PAP oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, "doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym; jest to kamienica przy ul. Wawrzyniaka".

- W wyniku zdarzenia jedna osoba, mężczyzna, został poparzony, odmówił jednak przewiezienia do szpitala. Pozostałe 15 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej - podkreślił Kucierski.

Jak dodał, w budynku doszło m.in. do uszkodzenia okien. - W tej chwili czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który będzie oceniał przydatność tego budynku do dalszego użytkowania - powiedział.

Zobacz także

Straż pożarna zabezpiecza obecnie miejsce zdarzenia. - Nie ma już żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o gaz. Prowadzone będą oczywiście dalsze czynności wyjaśniające zdarzenie. Dopóki specjaliści nie wejdą do budynku i nie przeprowadzą swoich czynności trudno mówić o jakichkolwiek przyczynach tego zdarzenia - powiedział Kucierski.

RadioZET.pl/PAP/MP