Zamknij

Śmiertelny wypadek na torach kolejowych. Pieszy nie przeżył

25.10.2021 14:13
Poznań
fot. Norbert Rzepka/REPORTER (East News)

Policja wyjaśnia przyczyny oraz okoliczności wypadku, do którego doszło między Dworcem Głównym a jedną z miejskich stacji kolejowych w Poznaniu. Na torach zginął mężczyzna. 

Do wypadku, o którym poinformowała lokalna "Gazeta Wyborcza", doszło w poniedziałek ok. godz. 7:40 na torach kolejowych między dworcem Poznań Główny a stacją Poznań Górczyn.

Poznań. Wypadek na torach kolejowych. Nie żyje jedna osoba

- Z naszych ustaleń wynika, że około 7.40 osoba nieuprawniona znalazła się na torach kolejowych w miejscu do tego niewyznaczonym, a więc poza przejściami i przejazdami. Została potrącona przez pociąg relacji Poznań-Zbąszynek - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" Radosław Śledziński z PKP PLK.

Niestety, mężczyzna nie przeżył wypadku. Na miejsce została wezwana policja, która wyjaśnia przyczyny oraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. 

Jak przekazał Śledziński, wypadek spowodował utrudnienia w ruchu, ale nie wpłynął znacząco na rozkład jazdy. Pasażerowie pociągu, który uczestniczył w zdarzeniu, zostali przetransportowani do stacji Poznań Główny inną maszyną. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl