Zamknij

Tragedia w gliniance. Nie żyje jedna osoba, druga w stanie hipotermii w szpitalu

16.11.2021 12:14
Poznań
fot. Monkpress/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Jedna osoba utonęła w zbiorniku wodnym w Poznaniu, druga - uratowana z wody - trafiła do szpitala. Strażacy wciąż szukają jeszcze jednej osoby, która mogła wpaść do glinianki.

Do wypadku doszło we wtorek o godz. 16 na terenie tzw. Szacht - kompleksu glinianek w południowej części Poznania.

Poznań. Jedna osoba utonęła w gliniance. Drugą osobę uratowano

O szczegółach poinformowała w rozmowie z poznańską "Gazetą Wyborczą" mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

- Na brzeg została wyciągnięta 42-letnia kobieta. Niestety, mimo udzielonej reanimacji, nie udało się jej uratować - przekazała policjantka.

Był z nią również mężczyzna. On w stanie hipotermii zabrany został do szpitala i jest pod opieką ratowników medycznych. Mamy również informację, że mogła z nimi być trzecia osoba. Właśnie ustalamy, czy rzeczywiście tak było

mł. asp. Marta Mróz, KMP Poznań

Zdjęcia z miejsca wypadku opublikowała w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Kwiatowego:

W działaniach uczestniczą strażacy oraz policjanci z komisariatu wodnego. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/poznan.wyborcza.pl