Zamknij

Ciało kobiety wyłowione z Warty. Policja: to może być 19-letnia Natalia

12.04.2021 10:50
Poznań
fot. Poszukiwania Natalii Lick/Waldemar Wylęgalski/Polska Press/East News

Poznańska policja poinformowała o wyłowieniu z rzeki Warty ciała kobiety. Na razie nie zidentyfikowano jej tożsamości, ale śledczy podejrzewają, że może to być poszukiwana od dwóch miesięcy 19-letnia Natalia Lick. 

Poznań. O sprawie informuje lokalna "Gazeta Wyborcza". W sobotę po południu dryfujące na powierzchni rzeki w okolicach Naramowic (dzielnica w północno-wschodniej części miasta) ciało dostrzegł przypadkowy przechodzień. Natychmiast powiadomił służby.

Policja wyłowiła zwłoki kobiety, które znajdowały się jednak w stanie zaawansowanego rozkładu, co uniemożliwiło identyfikację jej tożsamości. Ciało przewieziono więc do zakładu medycyny sądowej, gdzie zbadane mają zostać fragmenty odzieży.

Natalia Lick zaginęła. Śledczy podejrzewają, że to jej ciało wyłowiono z Warty

Poznańska policja podejrzewa, że może to być ciało Natalii Lick - 19-latki z Poznania, która zaginęła dwa miesiące temu. Śledczy nie potwierdzają tego oficjalnie, wiadomo jednak, że o szczegółach poinformowano już ojca kobiety. Jak podała "GW", nie wykluczono też, że oprócz identyfikacji odzieży niezbędne będą badania DNA. 

Jak przypomniała "Wyborcza", Natalia Lick zaginęła w nocy z 25 na 26 lutego. Wracała w nocy taksówką z imprezy u znajomych. Jeszcze po godz. 1 wysłała koleżance wiadomość, ale już o 6 rano wracający z pracy ojciec Natalii nie zastał jej w domu. Drzwi do mieszkania były otwarte, a w środku zostały dokumenty oraz telefon komórkowy. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl