Zamknij

Tragedia w szpitalu. 60-latek chory na COVID-19 wypadł z okna na 6. piętrze

20.11.2020 22:56
chory na COVID-19 wypadł z okna w szpitalu
fot. PAWEL JASKOLKA /AGENCJA SE /East News

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 60-letniego pacjenta szpitala miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Mężczyzna wypadł w piątek późnym popołudniem z okna na 6. piętrze budynku.

Poznań. Tragiczny wypadek w szpitalu miejskim im. J. Strusia. 60-letni mężczyzna wypadł w piątek późnym popołudniem z okna na 6. piętrze budynku - poinformował rzecznik szpitala Stanisław Rusek.

"Był to 60-letni mężczyzna, który został przywieziony do naszego szpitala w dniu wczorajszym z typowymi objawami COVID-19" – powiedział. Mężczyzna wypadł z okna na 6. piętrze.

Tragedia w szpitalu w Poznaniu. Chory na COVID-16 latek wypadł z okna na 6. piętrze

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP, że "policja otrzymała w piątek późnym popołudniem zgłoszenie o śmiertelnym upadku pacjenta".

W piątek wieczorem do zdarzenia odniósł się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. "W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w szpitalu miejskim im. J. Strusia w Poznaniu, podjąłem decyzję o rozszerzeniu zakresu kontroli trwającej od 17 listopada br." – poinformował na Twitterze wojewoda.

Zobacz także

Kontrola wojewody w placówce została wszczęta po emisji reportażu w stacji TVN. W wyemitowanym w poniedziałek materiale telewizyjnym jeden z pacjentów szpitala miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, który jest główną placówką w regionie zajmującą się chorymi na COVID-19, wskazał, że na jego oddziale w porze nocnej nie ma personelu medycznego i nikt nie opiekuje się osobami wzywającymi pomocy. W materiale pokazano też m.in. starszego mężczyznę, który leżał na szpitalnej podłodze. Kolejny z pacjentów podkreślał, że mimo złego stanu zdrowia przez dziewięć dni nie był poddany dializie.

RadioZET.pl /PAP