Zamknij

Nie wpuścili jej do samolotu, bo...nie zapłaciła mandatu

08.08.2019 10:11
Nie wpuszczono jej do samolotu, bo nie zapłaciła mandatu
fot. Lotnisko w Poznaniu/Wikimedia.Commons

37-letnia Polka miała zaplanowaną podróż do Wielkiej Brytanii, ale niestety nie została wpuszczona na pokład samolotu i zatrzymała ją Straż Graniczna. Wyszło bowiem na jaw, że kobieta nie zapłaciła mandatu w wysokości 100 złotych. 

Do incydentu, o którym pisze „Głos Wielkopolski”, doszło we wtorek na poznańskim lotnisku Ławica. 37-latka miała zaplanowany lot do angielskiego Doncaster. Jako że Wielka Brytania nie znajduje się w strefie Schengen, podczas podróży lotniczej do tego kraju konieczne jest dokonanie odprawy z wykorzystaniem paszportu bądź dowodu osobistego. 

Zobacz także

I właśnie w trakcie tej procedury wyszło na jaw, że kobieta jest poszukiwana przez policję. Okazało się bowiem, że ma do odbycia karę dwóch dni pozbawienia wolności z powodu niezapłacenia mandatu na kwotę 100 zł. 

Zobacz także

– Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że Polka po wpłaceniu 100 zł kary grzywny może zostać zwolniona. Kobieta uiściła karę grzywny, jednak na samolot do Wielkiej Brytanii już nie zdążyła – mówi w rozmowie z gazetą mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski