Zamknij
Poznań. Wypadek tramwajów, rannych 29 osób
7 Zobacz galerię
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Aż 31 osób zostało poszkodowanych wskutek zderzenia dwóch tramwajów przy rondzie Starołęka w Poznaniu. – Na ten moment straż pożarna podaje, że mamy dwie osoby ciężko ranne, 5 osób średnio rannych i 22 lżej - i te 29 osób jest poddanych hospitalizacji, jest to zatem liczba bardzo duża, wypadek jest bardzo poważny – powiedział dziennikarzom zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Poznań. W wypadku dwóch tramwajów, do którego doszło tuż przed południem przy poznańskim rondzie Starołęka, poszkodowanych zostało 31 osób. Aż 29 z nich trafiło do szpitali.

- Zakończyła się akcja ratownicza, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Na miejscu wciąż jest straż pożarna i policja. Trzeba liczyć się z tym, że utrudnienia potrwają kilka godzin – powiedziała reporterce Radia ZET Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka poznańskiego MPK.

Poznań. Ponad 30 poszkodowanych w wypadku tramwajów na rondzie Starołęka

Na miejscu trwała akcja ratunkowa m.in. policji i straży. Lądował także śmigłowiec LPR. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że motorniczy kierujący tramwajem linii nr 12 najechał na tył poprzedzającego go tramwaju linii nr 7. Obecnie policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i kierują ruchem drogowym. Ruch tramwajów jest wstrzymany" – powiedziała Marta Mróz z poznańskiej policji.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu st. kpt. Michał Kucierski powiedział PAP, że "motorniczy został już uwolniony z pojazdu i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala". 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP