Poznański czyściciel kamienic skazany za oszustwo na 82-latce. Wyrok jest surowy

Redakcja
27.12.2017 20:28
Poznański czyściciel kamienic skazany za oszustwo na 82-latce. Wyrok jest surowy
fot. Agencja Gazeta

Poznański „czyściciel kamienic” skazany za perfidne oszustwo na 82-letniej emerytce. Mimo, że w sprawie chodziło jedynie o tysiąc złotych, sąd wydał surowy wyrok.

Zagłosuj

Uważasz, że polskie prawo karne należałoby zaostrzyć?

Liczba głosów:

„Gazeta Wyborcza” opisała bulwersującą historię oszusta, który zmuszał lokatorów do wyprowadzek. Piotr Ś. odcinał mieszkańcom gaz i wodę, a w niektórych przypadkach zalewał mieszkania i rozbijał ściany. Mężczyzna był pomocnikiem biznesmenów kupujących poznańskie kamienice.

Czyściciel recydywista

Przeciwko „czyścicielowi kamienic” do dnia dzisiejszego toczy się proces za nękanie pięciu mieszkańców poznańskich kamienic, jednak wyrok jeszcze nie zapadł.

Sąd w krótszym czasie rozpatrzył sprawę 82-latki, która dała „czyścicielowi” tysiąc złotych w gotówce za dostarczenie listy mieszkań wystawionych do przetargu. Gdy mężczyzna wziął od emerytki pieniądze, ślad po nim zaginał. Sprawa trafiła do sądu, który skazał Piotra Ś. karę grzywny.

Nie chciał grzywny, dostał karę więzienia

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, gdy oszust odwołał się od wyroku, został skazany na 8 miesięcy więzienia bez zawieszenia. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wyborcza.pl/Głos Wielkopolski/strz