Robili sobie zdjęcia z ciałem Ewy Tylman. Teraz chcą dobrowolnie poddać się karze

Redakcja
11.09.2017 12:34
Robili sobie zdjęcia z ciałem Ewy Tylman. Teraz chcą dobrowolnie poddać się karze
fot. Facebook

Pracownicy firmy pogrzebowej, którzy robili sobie zdjęcia z ciałem zmarłej Ewy Tylman, chcą ponieść konsekwencje swojego zachowania.

Dwaj pracownicy zostali oskarżeni o znieważenie zwłok. Chcą dobrowolnie poddać się karze. Wynosi ona 10 tys. złotych. Decyzja w tej sprawie zapadnie na posiedzeniu sądu 25 września.

W poniedziałek przed sądem stanęli 26-letni Robert K. i 51-letni Mariusz P.  Pracowali dla firmy transportującej zwłoki. Jeden z mężczyzn miał otworzyć worek z ciałem i obaj zaczęli fotografować zmarłą. Zachowanie pracowników zarejestrowały kamery Zakładu Medycyny Sądowej. Jeden z nich robił sobie "selfie" z ciałem Ewy Tylman. 

Prokuratura ustaliła, że oskarżeni nie mieli prawa do otwierania worka z ciałem. 

Podczas rozprawy próbowano dociec motywów działania mężczyzn. Mariusz P. tłumaczył, że od ciała zmarłej oderwała się stopa, więc zdjęcia wykonywał "w celach dokumentacyjnych". 

Za znieważenie zwłok groziła im kara do dwóch lat więzienia. W poniedziałek obaj mężczyzny przyznali się do winy. W zamian za dobrowolne poddanie się każe, postulowali o 10 tysięcy złotych grzywny.  Sąd przychylił się do wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona 25 września.

RadioZET.pl/TVN24/KM