Zamknij

21 tysięcy odbiorców bez prądu. Wichura sparaliżowała duża część kraju

Redakcja
24.02.2017 08:40
Wichury na Śląsku
fot. PAP

Potężna wichura zerwała linie energetyczne na południu Polski. Na Śląsku prawie 6 tysięcy odbiorców straciło dostęp do prądu. W całym kraju energię straciło 21 tys. gospodarstw.

Wichury nawiedziły całą Polskę, ale szczególnie dają się we znaki na południu kraju. W porywach wiatr wiał tam z prędkością 100 kilometrów na godzinę. Według Centrum Zarządzania Kryzysowego, dzisiaj wiatr może wiać z prędkością od 30 do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, a w górach nawet do 130 km/h. Wskutek silnego wiatru bez prądu jest ponad 21 tys. odbiorców, najwięcej w woj. małopolskim - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jak poinformowało w piątek rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego silne wiatry, wiejące od kilkudziesięciu godzin w woj. śląskim, spowodowały w piątek utrudnienia w ruchu pociągów. Złamane drzewa uszkodziły sieci trakcyjne na szlaku kolejowym Orzesze-Mikołów oraz Mysłowice-Mysłowice Brzezinka. W obu miejscach trwają prace zmierzające do usunięcia awarii. Na Śląsku rano pozbawionych dostaw energii elektrycznej było blisko 6 tys. odbiorców w Mysłowicach, powiecie bielskim bieruńsko-lędzińskim, gliwickim i rybnickim.

Zagłosuj

Czy wytrzymałbyś kilka dni bez prądu?

Liczba głosów:

Nad przywróceniem dostaw prądu pracuje teraz kilkadziesiąt ekip. Według energetyków większość awarii uda się usunąć w ciągu kilku godzin. Pozostałe mogą potrwać nawet do jutra.

Radio ZET/MaAl