Prawo jazdy podrożeje. Obowiązkowe kursy i szkolenia. Znamy kwoty

Redakcja
23.05.2018 16:02
Prawo jazdy
fot. Archiwum RadioZET.pl

Będzie znaczna podwyżka cen kursów na prawo każdy. Obowiązkowo każdy będzie musiał przejść specjalny kurs i szkolenie, co sprawi, że chętni będą musieli zapłacić nawet 300 złotych więcej niż dotychczas – informuje „Rzeczpospolita”.

Minister infrastruktury skierował już projekt do Rządowego Centrum Legislacji. Zgodnie z nowymi przepisami zdający będzie musiał w terminie 8 miesięcy od zdania egzaminu na prawo jazdy odbyć kolejny kurs doszkalający. Oznacza to, że opłaty związane ze zdobyciem prawa jazdy wzrosną o 300 złotych.

Prawo jazdy 2018

Ponadto na kursach wykładowcy będą musieli uczyć się o problematyce wypadków drogowych czy psychologicznym aspekcie kierowania pojazdem. Większą uwagę będzie się poświęcać bezpieczeństwu na drodze. Kurs ma trwać dwie godziny i odbywać się w WORD, a jego koszt to 100 złotych.

Egzamin na prawo jazdy — cena?

Zgodnie z projektem kolejne 200 złotych to obowiązkowe praktyczne szkolenie z jazdy po płycie poślizgowej. Dzięki temu kursanci będą mogli zorientować się, jak zachowuje się samochód w sytuacji kryzysowej. Jest to nowość, ponieważ do tej pory takie szkolenia nie były obowiązkowe. Łącznie suma obowiązkowych kursów ma wynieść 300 złotych.

Swoją decyzję resort infrastruktury uzasadnia dużą liczbą wypadków powodowanych przez świeżo upieczonych kierowców.

Zobacz także

RadioZET.pl/rp.pl/bankier.pl/strz