Zamknij

Łódzkie: Auto wjechało na przejazd kolejowy, tuż pod pociąg. Zginęły 2 osoby

21.10.2020 15:41
wypadek na przejeździe kolejowym
fot. screen Łódzka Policja

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki w wojewódzkie łódzkim. Jak podaje reporter Radia ZET Mateusz Szkudlarek, samochód osobowy wjechał ok. godz. 13 tuż pod pociąg PKP Intercity relacji Zielona Góra-Warszawa. Zginęły dwie osoby jadące autem.

Wypadek na przejeździe kolejowym w powiecie tomaszowskim. W miejscowości Prażki samochód wjechał na tory tuż pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity.

- Wskutek zderzenia zginęły dwie osoby podróżujące samochodem. Na szczęście nikt z 56 pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń – powiedział Radiu ZET kapitan Jędrzej Pawlak z łódzkiej Straży Pożarnej.

Prażki: Samochód wjechał pod pociąg Intercity. Zginęły 2 osoby

Tragedię potwierdziła też spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. - W środę około godz. 13 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy stacjami Rykociny i Baby, na linii pomiędzy Częstochową a Koluszkami, z nieustalonych przyczyn samochód osobowy wjechał pod pociąg relacji Zielona Góra – Warszawa Wschodnia. Niestety, dwie osoby podróżujące samochodem zginęły - przekazał PAP Karol Jakubowski, rzecznik spółki PKP PLK.

Zobacz także

Do tragedii doszło na przejeździe zabezpieczonym sygnalizacją świetlną, ale bez rogatek. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało.

Rzecznik łódzkich strażaków informował, że na miejscu zdarzenia pracowało 11 jednostek straży, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego. PKP PLK zapowiedziało informację o zmianach w kursowaniu pociągów.

RadioZET.pl/MSZ/PAP