Zamknij

„Fakt”: Jarosław Kaczyński jest wściekły na Beatę Szydło. „Wypadła z łask prezesa”

Redakcja
23.03.2018 07:59
Beata Szydło
fot. PAP

Jarosław Kaczyński jest wściekły na Beatę Szydło — donosi piątkowy „Fakt”. Była premier miała wypaść z łask prezesa PiS. Chodzi o ministerialne nagrody, o których głośno w mediach. 

Beata Szydło miała zdenerwować prezesa Kaczyńskiego swoją decyzją o przyznaniu nagród ministrom — pisze piątkowy „Fakt”. Punktem zapalnym była jednak obrona nagród przez byłą premier mimo ewidentnej krytyki Kaczyńskiego. „Zamiast posypać głowę popiołem” — czytamy w „Fakcie”. Zwłaszcza że prezes podobno nie miał pojęcia o nagrodach.

Exposé Czaputowicza. Kaczyński chory

Dziennik twierdzi, że na konflikt wskazuje nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na exposé szefa MSZ Jacka Czaputowicza. „Fakt” pisze, że prezes „dyplomatycznie zachorował”. Skąd ten wniosek? Kaczyński pojawił się w Sejmie 9 godzin po wystąpieniu szefa dyplomacji. Beata Szydło z kolei dyplomatycznie opuściła spotkanie przedświąteczne z prezesem. 

W artykule można wyczytać, że wszyscy w partii wiedzą, że „dni Czaputowicza na stanowisku są policzone”. Z kolei Jacek Czaputowicz zapewnia, że stosunki z prezesem są dobre.

RadioZET.pl/Fakt/KM