Premier Beata Szydło wyszła ze szpitala

Redakcja
17.02.2017 19:12
Szydło
fot. PAP

- Dziękuję tym, którzy ratowali nas, opiekowali się nami, służbom medycznym, ratowniczym, policji - powiedziała premier Beata Szydło po opuszczeniu szpitala w Warszawie. - We wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera - dodała. 

Szefowa rządu opuściła Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie:

Przebywała tam od piątku 10 lutego, kiedy to kolumna rządowa, którą podróżowała, miała wypadek na jednej z ulic w Oświęcimiu. Limuzyna, w której akurat przebywała, zderzyła się z Seicento. 

Premier doznała typowych wypadkowych obrażeń, ale jej stan szybko zaczął się stabilizować, a jej życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Oprócz niej, do szpitala trafił również jeden z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Podziękowania

Zanim Beata Szydło udała się do rządowej willi na ulicy Parkowej, skierowała kilka słów do obecnych pod budynkiem przedstawicieli mediów:

- Po tygodniu cieszę się, że mogę się z państwem zobaczyć. Wiem, że wielu z was cały tydzień tu ze mną dzielnie trwało, za co serdecznie dziękuję - oznajmiła dziennikarzom.

- W tej chwili kilka dni odpoczynku na ul. Parkowej, we wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii po posiedzeniu Rady Ministrów - dodała.

- Wszystkim państwu chcę przede wszystkim podziękować, wszystkim Polakom, którzy przez ten tydzień okazywaliście mi tak wiele serca. Dziękuję za wszystkie smsy, za wszystkie telefony, maile, listy, słowa wsparcia, otuchy, które przekazywane mi były przez moich bliskich, przez moich współpracowników. Bardzo państwu serdecznie dziękuję. Do zobaczenia we wtorek - zakończyła premier. 

RadioZET.pl/PAP/MP