Zamknij

Premier o umowie ws. Brexitu. Opublikował wideo

Redakcja
25.11.2018 20:57
Premier o umowie ws. Brexitu. Opublikował wideo
fot. PAP/EPA

- Osiągnęliśmy kompromis - kompromis najlepszy z możliwych dla Polski i dla Polaków - ocenił Mateusz Morawiecki w wideo opublikowanym na Twitterze. W ten sposób premier podsumował niedzielny szczyt w Brukseli ws. Brexitu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przywódcy państw i rządów 27 krajów UE zatwierdzili w niedzielę na szczycie w Brukseli umowę ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i deklarację polityczną ws. przyszłych relacji. Dokument musi zostać teraz przegłosowany przez parlamenty europejski i brytyjski.

- Z tą dobrą wiadomością wracamy do Polski. Warto skutecznie i merytorycznie negocjować. Osiągnęliśmy kompromis - kompromis najlepszy z możliwych dla Polski i dla Polaków - mówił szef rządu w wideo opublikowanym na Twitterze Kancelarii Premiera.

Zobacz także

Premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu niedzielnego szczytu UE ws. Brexitu w Brukseli powiedział, że zatwierdzona umowa gwarantuje prawa polskich obywateli w Wielkiej Brytanii i ma również zabezpieczyć kwestie finansowe.

Zobacz także

Premier podkreślił też, że "dla nas był to proces trudny, ale musieliśmy zagwarantować prawa polskich obywateli mieszkających na Wyspach Brytyjskich i w pełni to się udało". Jak dodał, udało się też zapewnić finasowanie brytyjskie dla wszelkich projektów unijnych, które toczą się w Polsce i które jeszcze mogą się rozpocząć w obecnej perspektywie budżetowej.

RadioZET.pl/PAP/JŚ