Zamknij

Premier po śmierci Pawła Adamowicza apeluje o mądrą debatę publiczną

Redakcja
20.01.2019 14:29
Premier po śmierci Pawła Adamowicza apeluje o mądrą debatę publiczną
fot. PAP

Uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem - apelował w niedzielę premier podczas wizyty  w Wierzchosławicach.  Premier uczestniczył tam w obchodach 145. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podobnie jak prezydent podczas wizyty w Zakopanem, premier także w swoim przemówieniu wspomniał tragiczne wydarzenia sprzed tygodnia, kiedy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakowany został Paweł Adamowicz.

Zobacz także

Premier wskazywał, że „przez recydywistę, szaleńca, człowieka chorego (...) zginął prezydent Gdańska, człowiek będący na służbie”.

- Zginął podczas wydarzenia, które miało łączyć w dzieleniu się dobrem. Stało się wielkie zło, ale spróbujmy przekuć je w dobro. Niech to, co się stało będzie momentem przełomu – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował jednocześnie do „wszystkich polityków, do liderów opinii, do ludzi mediów i ludzi kultury.

- Uczyńmy nasze życie publiczne lepszym, a debatę publiczną uczyńmy spokojniejszą, mądrzejszą i pełną należytego szacunku do siebie nawzajem – podkreślał.

Zobacz także

Jak dodał, słowa rodziny śp. Pawła Adamowicza rozumie właśnie jako „wzywające do obniżenia temperatury sporu, do pozbycia się i niekarmienia agresji różnymi słowami czy czynami”.

- Bądźmy ludźmi, którzy nie tylko mówią, ale też rozmawiają; bądźmy ludźmi, którzy nie tylko słyszą, ale i słuchają; spierajmy się, ale też wspierajmy się – apelował premier.

RadioZET.pl/PAP/JŚ