Zamknij

Premier: niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy cieszymy się, że mamy wolną Polskę

Redakcja
11.11.2018 21:30
Mateusz Morawiecki
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy wszyscy cieszymy się z tego, że mamy wolną Polskę - mówił premier Mateusz Morawiecki inaugurując piknik rodzinny w ogrodach KPRM. Musimy budować porozumienie ponad podziałami; ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję - dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki inaugurując w niedzielę piknik rodzinny w ogrodach kancelarii premiera z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podziękował wszystkim za przybycie.

"Dziękuję, że przybyliście tutaj"

- Dziękuję, że przybyliście tutaj ze swoimi dziećmi świętować na wesoło to wspaniałe, nasze radosne bardzo święto - podkreślił szef rządu.

Zobacz także

- Jestem głęboko przekonany, że niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, kto skąd pochodzi, wszyscy cieszymy się z tego, że mamy wolną Polskę, możemy ją sobie po swojemu urządzać. To jest podstawowy warunek tego, żeby Polska stawała się coraz silniejsza, zasobniejsza, szczęśliwsza, bo wcześniej tak było, że owoce naszego wzrostu w czasach okupacji niemieckiej, ktoś inny konsumował, ktoś inny korzystał na naszej ciężkiej pracy - mówił szef rządu.

"Staramy się budować porozumienie"

- Dzisiaj nasz dom możemy sami sobie bardziej sprawiedliwie, efektywnie urządzać i po to jest też święto, którym mamy potwierdzić właśnie nasze możliwości, otwarcie na nowe lata, na lata, gdzie patrzymy w przyszłość i staramy się rozpoznać te znaki przyszłości, bo te nasze święto, to wielkie zobowiązanie wobec bohaterów sprzed 100 lat - dodał Morawiecki.

Zobacz także

Premier podkreślił również, że dziś mamy "czasy łaskawsze", niż te, w których żyli bohaterowie naszej niepodległości.

- Chcemy je jak najlepiej wykorzystać dla dobra naszej ojczyzny. Dlatego staramy się budować porozumienie, kompromis w najważniejszych sprawach, takich jak bezpieczeństwo, jak zasobne życie naszych rodaków - mówił Morawiecki.

Zobacz także

Jak podkreślił, to musi być porozumienie ponad podziałami. - Ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję, bo wierzę w to, że wtedy rodzi się w takim państwie - które ma pewną swoją spójność, kiedy całe społeczeństwo podziela pewne cele - największa wartość i siła, którą możemy wykorzystać dla budowy naszej ojczyzny na następne dziesięciolecia, na następne sto lat i jeszcze dłużej - wskazał szef rządu.

RadioZET/PAP/JZ