Szydło do PO: "Polacy zaufali nam, bo jesteśmy inni niż wy"

Redakcja
07.04.2017 14:59
Szydło do PO: "Polacy zaufali nam, bo jesteśmy inni niż wy"
fot. PAP

Polacy zaufali nam, bo byliśmy inni od naszych poprzedników - mówiła w Sejmie premier Beata Szydło podczas debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności do jej rządu. Musimy dobrze odrobić tę lekcję, byśmy nie byli tacy jak wy - zwróciła się do polityków Platformy.

Szefowa rządu zabrała głos w debacie nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności, który przedstawił w piątek w Sejmie proponowany przez Platformę na premiera Grzegorz Schetyna.

Zagłosuj

Czy rząd Beaty Szydło powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Szydło mówiła, że wniosek o wotum nieufności dla rządu jest narzędziem, które uważa się za broń ciężką w parlamentarnym fechtunku. - Sądziłam, że ten wniosek jest na poważnie, jednak po jego przeczytaniu odniosłam wrażenie, że został zredagowany na zasadzie "kopiuj i wklej" - podkreśliła. Zdaniem szefowej rządu PO nie chodzi o Polskę, lecz o realizację własnych interesów.

Zobacz także

Jak mówiła, Prawo i Sprawiedliwość po wygranych wyborach przystąpiło do realizacji programu przygotowanego wraz z Polakami, bo to oni - podkreślała premier - dali im mandat do rządzenia. Szydło zaznaczyła, że PiS zrealizowało projekt wsparcia rodzin, na co Platforma nie mogła znaleźć pieniędzy.

RadioZET.pl/PAP/MaAl