Zamknij

Premier o reformie sądów: wierzę, że różnica zdań znajdzie pozytywne rozwiązanie

Redakcja
11.10.2017 22:25
Premier o reformie sądów: wierzę, że różnica zdań znajdzie pozytywne rozwiązanie
fot. PAP

Ciągle wierzę, że różnica zdań przy reformie sądów znajdzie pozytywne rozwiązanie – powiedziała premier Beata Szydło w środę w Polsat News, Dodała, że jej zdaniem nie ma konfliktu pomiędzy rządem a prezydentem.

Zagłosuj

Czy reforma sądów jest w Polsce potrzebna?

Liczba głosów:

Premier, spytana o spór na linii rząd PiS – prezydent, powiedziała, że taki nie istnieje. – Ciągle wierzę, że różnica zdań przy reformie sądów znajdzie pozytywne rozwiązanie – skomentowała sprawę Beata Szydło.

Reformy najszybciej, jak się da

Zdaniem szefowej rządu zmiany w systemie sądownictwa w Polsce powinny mieć miejsce najszybciej, jak to możliwe. – Reforma sądów powinna być przeprowadzona jak najszybciej, dlatego też weta pana prezydenta moim zdaniem zatrzymały ten proces. Gdybyśmy wprowadzili te reformy w sądownictwie, dzisiaj już by były one realizowane. To były dobre rozwiązania – oceniła premier, dodając, że bez głębokiej reformy sądownictwa „nie zreformujemy państwa”.

Poprawki do projektów są tajemnicą

Na kluczowe pytanie na temat treści poprawek do projektów o Sądzie Najwyższym i KRS, premier nie chciała odpowiadać. – Znam te poprawki, ale póki pan prezydent nie wypowie się na ich temat, to wolałabym ich nie tutaj nie ujawniać – mówiła szefowa rządu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz