Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szydło uważa, że PiS tworzy dobre warunki dla firm. "Robimy to dla młodych ludzi"

28.03.2017 16:41
xxx wiadomosci

Tworzymy dobre warunki dla przedsiębiorców; robimy to dla młodych ludzi, którzy do tej pory po to, by zrealizować swoje marzenia, musieli wyjeżdżać za granicę - powiedziała premier Beata Szydło, podczas Kongresu Innowatorów w Warszawie.

Szydło uważa, że PiS tworzy dobre warunki dla firm. "Robimy to dla młodych ludzi" fot. PAP

- Wydaje mi się, że możemy myśleć o przyszłości dlatego, że mamy tutaj w regionie wszystko, to co jest potrzebne do tego, aby budować nową przyszłość Europy. Mamy odwagę, mamy młodość, mamy energię, mamy bezpieczeństwo. To są potrzebne czynniki ku temu, byśmy mogli budować stabilną gospodarkę - mówiła premier.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
Jak zaznaczyła, dla polskiego rządu innowacyjność i przedsiębiorczość stają się symbolem. Podkreśliła, że strategia odpowiedzialnego rozwoju - czyli program realizowany przez polski rząd, jest oparta właśnie m.in. na takich założeniach.

- Tworzymy dobre warunki jako państwo dla przedsiębiorców, stwarzamy system, w którym mogą działać, kreatywnie budować swoje firmy, mogą realizować swoje marzenia. Łączymy to z nauką, a potem mamy nadzieję i wiemy, że będzie to dobrze oddziaływało na gospodarkę - mówiła premier.
Dodała, że po kilkunastu miesiącach pracy jej rządu wskaźniki gospodarcze wskazują, że polskie władze obrały "dobry kierunek i dobrą drogę" i że nie pomyliły się w doborze narzędzi. Podkreśliła, że jeszcze długa droga do spełnienia założeń planu.

RadioZET.pl/PAP/MaAl

Oceń