Zamknij

Darmowy internet w całej Polsce? Prezes PSL: bądźmy awangardą

Redakcja
25.01.2018 09:12
Kosiniak
fot. PAP

Brak internetu to jest dzisiaj gigantyczne wykluczenie społeczne. To jest tak naprawdę brak możliwości rozwijania siebie — mówi w Radiu ZET Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do swojego pomysłu wpisania darmowego dostępu do internetu do konstytucji.

Zagłosuj

Czy popierasz wpisanie powszechnego dostępu do internetu do konstytucji?

Liczba głosów:

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i były minister pracy był w czwartek gościem porannej audycji w Radiu ZET. W rozmowie z Joanną Komolką poruszonych zostało kilka istotnych tematów.

„Możemy być w awangardzie”

Na początek padło pytanie o propozycję darmowego i powszechnego internetu w całym kraju oraz umieszczenia tej kwestii w polskiej konstytucji. PSL proponuje wprowadzenie takiego rozwiązania wzorem Estonii. Kosiniak-Kamysz argumentował to chęcią przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

— Brak internetu to jest dzisiaj gigantyczne wykluczenie społeczne. To jest tak naprawdę brak możliwości rozwijania siebie — mówił. — Dlaczego nie możemy być w niektórych sprawach europejskiej awangardzie — pytał retorycznie. 

Internauci na stronie Radia ZET mogli wziąć udział w sondzie na temat pomysłu prezesa PSL. Wynik — 70% osób za. Dla lidera ludowców jest to motywacja do działania. — Patrząc na wyniki tej sondy, wzrasta u mnie determinacja, by rozmawiać z prezydentem czy innymi środowiskami. To byłaby pozytywna zmiana mogąca zjednoczyć różne środowiska — przekonywał.

Co z nową ordynacją wyborczą?

Inną kwestią podjętą podczas wywiadu był wprowadzony przez PiS nowy kodeks wyborczy. Czy rzeczywiście zwiastuje on koniec dla małych partii i ugrupowań? Według Kosiniaka-Kamysza mogłoby tak być, gdyby pierwotna wersja ustawy przeszła. Lider PSL zablokowanie większych zmian w ordynacji uważa za duże zwycięstwo opozycji.

Zobacz także

— Udało się to zablokować, to był pierwszy moment, gdy opozycja w sprawie merytorycznej wykazała się sukcesem. Spowodowało to, że możemy startować samodzielnie, z czego się bardzo cieszę — przyznał.

Prezes PSL nie odpowiedział jednak na pytanie, czy ten sukces może zwiastować zawiązanie koalicji z innymi partiami opozycyjnymi.

RadioZET.pl/MaOs/MP