Kosiniak-Kamysz w Radiu ZET: pozwy za kłamstwa? Kłamstwa trzeba prostować, a nie zajmować się pozwami

Redakcja
25.09.2018 09:29
Kosiniak
fot. PAP

– PO przegrała w sądzie z Morawieckim? My uważamy, że trzeba prostować kłamstwa, a nie zajmować się pozwami – komentuje w Radiu ZET prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem nie można liczyć dziś na wymiar sprawiedliwości, tylko trzeba liczyć na siebie.

Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego był gościem Beaty Lubeckiej w porannej audycji w Radiu ZET. Głównym tematem rozmowy była działalność polskiego rządu na wsi oraz retoryka premiera Mateusza Morawieckiego.

Kosiniak-Kamysz krytykuje Morawieckiego

– Premier Morawiecki zachowuje się jak turysta – przyjechał na polską wieś i mówi: „susza, ASF, niskie ceny”. I co biedak może powiedzieć? PSL, PSL, PSL, bo to najczęściej powtarza. Niech się wezmą do roboty! Niech nie mamią kolejny raz polskiej wsi swoimi obietnicami, bo oszukali, odrzucili i zapomnieli. Przypominają sobie o wsi dopiero przed wyborami – mówił gość Radia ZET.

Obejrzyj całą rozmowę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na RadioZET.pl!

Pytany przez Beatę Lubecką o licznik kłamstw Mateusza Morawieckiego, który stworzyli ludowcy, polityk odpowiada, że jest ich już 89 a premier „nie ustaje w kłamaniu”. – PO przegrała w sądzie z Morawieckim? My uważamy, że trzeba prostować kłamstwa, a nie zajmować się pozwami – komentuje gość Radia ZET. Jego zdaniem nie można liczyć dziś na wymiar sprawiedliwości, tylko trzeba liczyć na siebie.

„PiS to fałszywi obrońcy polskiej wsi”

Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że premier mówi prawdę tylko wtedy, „kiedy się pomyli albo kiedy milczy”. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenia również, że dwoma największymi kłamstwami Mateusza Morawieckiego są wypowiedzi mówiące o tym, że Morawiecki wprowadzał Polskę do UE oraz o tym, że ludowcy Polskę prywatyzowali. 

Zobacz także

– Kto chciał odwołać Balcerowicza w latach 90? Wtedy były sprzedane Polmosy, Hortex itp… PSL było w opozycji. Radnym AWS na Dolnym Śląsku był pan premier Morawiecki. A kto sprzedał banki? I kto pracował później w tych bankach zagranicznych? Czy premier Morawiecki był prezesem polskiego banku, czy zagranicznego i jeździł się spowiadać za granicę z wyników finansowych?! – wylicza gość Radia ZET. Kosiniak-Kamysz uważa, że premier opowiada bzdury i mówi o swojej roli, a potem mieni się jako osoba zupełnie spoza polityki.
Pytany o to, dlaczego rolnicy mają nie uwierzyć Prawu i Sprawiedliwości, które np. wprowadziło 500+ i obniżyło wiek emerytalny, polityk odpowiada: – Gdzie są podwojone dopłaty, gdzie ceny minimalne gwarantowane, gdzie walka z ASF, gdzie zwrócone nadpłacone kary za kwoty mleczne?! Prezes PSL uważa, że PiS nie wykonał żadnego ze swoich zobowiązań wobec rolników. – Są fałszywymi obrońcami polskiej wsi – ocenia Kosiniak-Kamysz.

„Dochodzenie do sprawiedliwości nie będzie łatwym procesem”

Beata Lubecka pytała swojego gościa również o skargę Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości UE. – Nie wydaje mi się, żeby rząd ulegał jakimkolwiek mądrym rozwiązaniom ws. SN – komentuje polityk opozycji. Dodaje, że chciałby przeprowadzić nową ustawę o reformie sądownictwa.

Zobacz także

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza widać dziś „gigantyczny chaos” w wymiarze sprawiedliwości. Już nikt nie wie, o co chodzi w Sądzie Najwyższym, kto jest sędzią, a kto nie. Dochodzenie do sprawiedliwości nie jest łatwym procesem – ocenia gość Radia ZET.

RadioZET.pl/MP