Zamknij

Macierewicz wraca do łask Kaczyńskiego. Prezes PiS ma na niego pomysł

Redakcja
02.08.2018 11:03
PiS
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Antoni Macierewicz wrócił do łask prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak donosi „Fakt”, jest on częstym gościem w centrali przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie spędza długie godziny na rozmowach z szefem partii.

To zaskakujące o tyle, że zdawało się, iż były minister obrony narodowej po odejściu ze stanowiska w styczniu tego roku nie jest już faworytem przywódcy partii rządzącej. Sam też usunął się w cień sceny politycznej. Okazuje się jednak, że nadal dużo może, a poza tym regularnie odbywa z Kaczyńskim długie rozmowy w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej. 

Zobacz także

Ich efektem jest m.in. ostatnia dymisja prezesa Energii Arkadiusza Siwki, w przeszłości bliskiego współpracownika Macierewicza, z którym popadł w konflikt. W jego otoczeniu funkcjonowała opinia, że to Siwko odpowiedzialny jest za obciążenie m.in. Bartłomieja Misiewicza (byłego najbliższego doradcy Macierewicza) i jeszcze kilku osób zamieszanych w aferę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. 

O powrocie byłego szefa MON do bieżącej polityki nie ma na razie mowy, zwłaszcza że Kaczyński namawia go do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według rozmówców „Faktu” chodzi o to, aby nikogo nie musieć chować w przyszłorocznej kampanii parlamentarnej (a Macierewicz do Sejmu bądź Senatu się nie wybiera).

RadioZET.pl/Fakt/ADCI/MP