Zamknij

Jarosław Kaczyński opuścił szpital! Jest informacja o stanie zdrowia

Redakcja
08.06.2018 14:11
Kaczyński
fot. PAP

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński opuścił w piątek Wojskowy Instytut Medyczny, pod którego opieką pozostawał od ponad miesiąca w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

– Zespół medyczny opiekujący się Jarosławem Kaczyńskim ocenił, że hospitalizacja, umożliwiająca obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające doprowadziła do stabilizacji jego stanu zdrowia –– poinformował PAP przewodniczący zespołu, dyrektor WIM, prof. Grzegorz Gielerak. – Planujemy, że dalsze leczenie, w tym rehabilitacja, będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym – dodał.

Zobacz także

Instytut podkreśla, że w związku z bardzo restrykcyjnym przestrzeganiem zasad informowania o stanie zdrowia pacjentów w czasie hospitalizacji prezesa PiS dane o jego stanie zdrowia były przekazywane wyłącznie osobie wskazanej przez niego. Piątkowa informacja została przygotowana przez WIM na prośbę pacjenta.

Kierownictwo WIM zapewnia, że licznie nadsyłane na adres dyrekcji WIM listy oraz korespondencja elektroniczna trafiły do adresata.

RadioZET.pl/PAP/MP