Zamknij

Ranking 100 najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT. Pierwsze miejsce dla…prezesa PiS

Redakcja
06.02.2019 17:25
 Ranking 100 najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT. Pierwsze miejsce dla…prezesa PiS
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER /East news

Trudno w to uwierzyć, a jednak – prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński znalazł się na pierwszym miejscu rankingu poświęconego osobom, mającym największy wpływ na polską społeczność LGBT. Ranking można zobaczyć na portalu pridenews.pl. Kaczyński zajął w zestawieniu wyższe miejsce niż…Robert Biedroń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Porównując ze sobą tak różne osobowości, nie sposób jest zastosować jedną i uniwersalną metodologię. Taka nie istnieje. Tworząc poniższe zestawienie staraliśmy się brać pod uwagę jak najbardziej merytoryczne, mierzalne i obiektywne czynniki" – czytamy w uzasadnieniu na portalu, poprzedzającym tą niezwykłą klasyfikację różnych osobistości ze świata mediów, polityki, kultury, sztuki, nauki i organizacji pozarządowych.

Zobacz także

Autorzy rankingu, dotyczącego społeczności LGBT+, postawili Jarosława Kaczyńskiego na pierwszym miejscu z kilku powodów.

"To jemu zawdzięczamy frekwencyjny rekord na paradach równości"

Jak stwierdza portal pridenews.pl, Kaczyński jest "najważniejszym politykiem w Polsce". Według inicjatorów zestawienia niechęć partii, której przewodzi, do osób nieheteronormatywnych ma decydujący wpływ na mobilizację społeczeństwa. Jak zauważa portal, "to jemu zawdzięczamy fakt, że w 2018 roku padł rekord ilości organizowanych marszów równości, a Parada Równości pobiła swój frekwencyjny rekord". Zdaniem autorów zestawienia, antypatia PiS wobec mniejszości seksualnych przyczynia się do wzrostu społecznej świadomości a tym samym - wpływa na postawy Polaków. "To także dzięki polityce rządu pierwszy raz w historii liczba zwolenników wprowadzenia w Polsce związków partnerskich jest większa niż ich przeciwników" – czytamy w uzasadnieniu autorów.

Zobacz także

Na portalu pridenews.pl zaznaczono również, że na wybór oraz ocenę poszczególnych osób, które wyłoniono, składa się kilka czynników. Są to między innymi: wpływ na polskie prawo, waga oraz zasięg ich działań w przestrzeni publicznej, praca na rzecz społeczności LGBT+ i szerzenie świadomości na temat wszelkich kwestii z nią związanych, oraz "rola i wpływ na samą społeczność, obecność w mediach i rozpoznawalność".

Zobacz także

Wyjątkowo zaskakującym faktem jest jednak to, że Jarosław Kaczyński w rankingu uplasował się miejsce wyżej niż …Robert Biedroń. Znany polityk i były prezydent Słupska, przewodniczący partii "Wiosna" – której głośna konwencja założycielska odbyła się w niedzielę w Warszawie – zajął drugie miejsce.

 

Ranking można zobaczyć tutaj.

 

RadioZET/pridenews.pl/Super Express/JZ