Czarne chmury nad prezesem TVP? Z PiS płyną sprzeczne informacje

Redakcja
15.01.2019 17:52
Czarne chmury nad prezesem TVP? Z PiS płyną sprzeczne informacje
fot. J.Dominski/Reporter

Według nieoficjalnych informacji,  już wkrótce Jacek Kurski może przestać pełnić funkcję prezesa TVP. Do takiej decyzji mają namawiać prezesa Kaczyńskiego politycy PiS – podaje „Rzeczpospolita”. Dyskusja wokół przyszłości Kurskiego to pokłosie m.in. poniedziałkowych materiałów w „Wiadomościach”, które zbulwersowały wielu widzów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Już wkrótce Jacek Kurski pożegna się z TVP? - Namawiają go ( red. Kaczyńskiego ) sami politycy PiS. To efekt poniedziałkowego materiału "Wiadomości TVP" - twierdzi rozmówca "Rzeczpospolitej" z Nowogrodzkiej. Gazeta pisze, że późnym popołudniem pojawiły się doniesienia, że los Kurskiego jest już przesądzony.

Zobacz także

Informacjom tym zdecydowanie zaprzecza jednak prawicowy portal wPolityce.pl. - Nie ma o tym mowy, te przecieki prasowe to tylko myślenie życzeniowe niektórych frakcji wewnętrznych i ich medialnych odnóg. Na Nowogrodzkiej panuje pełna zgoda co do tego, że pomimo nieuniknionych czasami błędów, gdyby nie pluralizm zapewniany przez TVP, wściekłe antypisowskie media dawno już rozjechałyby tę ekipę – przyznaje rozmówca portalu.

W poniedziałkowych ''Wiadomościach'' TVP1 prowadzonych przez Krzysztofa Ziemca oraz Danutę Holecką powstała seria materiałów na temat tragicznych wydarzeń z Gdańska.

Burza po poniedziałkowych ''Wiadomościach'' TVP. Giertych: Jacku, Jacku ty zawsze kłamałeś

W pierwszym z nich zarzucono Jurkowi Owsiakowi, że w momencie pojawienia się informacji o ataku na prezydenta Adamowicza, nie przerwał licytacji w głównym studiu WOŚP w Warszawie. Z kolejnych relacji widzowie dowiedzieli się, że ''to policja miała rację, mówiąc, że organizowany przez Owsiaka festiwal Pol'and'Rock to impreza podwyższonego ryzyka''. 

W innym materiale, gdy mówiono o mowie nienawiści w polskiej przestrzeni publicznej, powołano się wyłącznie na wypowiedzi polityków dzisiejszej opozycji.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/wPolityce/BM