Przyłębska z medalem z okazji 100-lecia niepodległości. Opozycja krytykuje

Redakcja
27.12.2018 23:01
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska z medalem z okazji 100-lecia niepodległości
fot. Krystian Maj/KPRM

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska trzymała medal z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Odznaczenie przyznał jej premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Ta decyzja spotkała się z krytyką polityków opozycji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim premier wręczył w czwartek zasłużonym Wielkopolanom Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wyróżnienie przyznano m.in. osobom, które od lat działały na rzecz upowszechnienia wiedzy m.in. o Powstaniu Wielkopolskim.

Medalami uhonorowani zostali m.in. prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz poseł PiS Jan Mosiński.

Zobacz także

Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej powiedział podczas uroczystości, że politycy Prawa i Sprawiedliwości potrafią nagradzać tylko ludzi związanych ze swoją opcją.

- Politycy Prawa i Sprawiedliwości, łącznie z prezydentem i premierem, skupiają się w zasadzie wyłącznie na nagradzaniu i windowaniu na najwyższe stanowiska wyłącznie swoich - skomentował Grupiński.

Przyłębska jest prezesem TK od 20 grudnia 2016 roku i na tym stanowisku zastąpiła prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Wcześniej znalazła się w gronie tzw. sędziów dublerów - została wskazana do grona sędziów TK w grudniu 2015 roku na miejsce już obsadzone w poprzedniej kadencji Sejmu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/DW/PTD