Zamknij

Prezydenci czterech miast apelują ws. TVP. "Media publiczne nas bojkotowały, przekręcały nasze wypowiedzi"

Redakcja
26.01.2019 20:10
Prezydenci czterech miast apelują ws. TVP. "Media publiczne nas bojkotowały, przekręcały nasze wypowiedzi"
fot. PAP

Prezydenci Warszawy Rafał Trzaskowski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Sopotu Jacek Karnowski i wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak w sobotę podpisali apel m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie kontroli działań prokuratury i TVP w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według Jaśkowiaka apel ws. TVP został skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego, Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego i przewodniczącego Rady Etyki Mediów Ryszarda Bańkowicza.

Zobacz także

Jaśkowiak mówił, że zadawał sobie pytanie, czego oczekiwałby od innych prezydentów miast. "Oczekiwałbym, by sprawdzono czy działania TVP mieściły się w ramach obowiązującego prawa, czy działania takich organów jak prokuratura, CBA mieściły się w ramach ustaw i standardów i czy to wszystko, co spotkało Pawła Adamowicza było standardową kontrolą, standardowym działaniem telewizji, czy też było nękaniem, polowaniem i szukaniem haków" - podkreślił prezydent Poznania.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski ocenił, że najważniejsze jest wyciąganie wniosków z zamordowania Pawła Adamowicza. Dodał, że samorządowcy chcą realizować to, co pozostawił po sobie Paweł Adamowicz. "Chodzi o to, żeby nie przechodzić spokojnie nad tym, co się przez ostatnie lata działo i dzieje" - powiedział prezydent stolicy.

Krytyka pod adresem TVP: Media publiczne nas bojkotowały

Jacek Karnowski skrytykował TVP. "Media publiczne nas bojkotowały, przekręcały nasze wypowiedzi, manipulowały nimi, pomijały wypowiedzi opozycji czy prezydentów miast i samorządowców" - zaznaczył. "Stąd też my apelujemy o skontrolowanie, czy była zależność - a mamy takie przekonanie, że była - od polityków. Chcemy żeby skończyła się zależność prokuratury od polityków, bo nie ma gwarancji przeprowadzenia uczciwego śledztwa, kiedy prokuratura jest wykorzystywana do celów politycznych" - dodał Karnowski.

Zobacz także

Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak mówił, że oczekuje, iż służby państwowe skontrolują dotychczasowe prace służb po to, żeby tego rodzaju sytuacje w przyszłości nie miały miejsca. 

RadioZET.pl/PAP/BM