Koniec wojny Dudy z PiS. Spotkał się z marszałkami i ustawa o KRS wejdzie w życie

Redakcja
18.07.2017 22:39
Andrzej Duda
fot. PAP

Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie - ustalono na spotkaniu Andrzeja Dudy z marszałkami

Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie - napisał na portalu społecznościowym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu prezydenta z marszałkami Sejmu i Senatu. Podkreślił też, że poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym zwiększą kompetencje prezydenta. Również marszałek Senatu Stanisław Karczewski napisał na twitterze po spotkaniu, że zaproponowane przez prezydenta zmiany dotyczącego tego by, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów, "będą obowiązywać".

Zagłosuj

Czy stanowisko prezydenta jest słuszne?

Liczba głosów:

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym we wtorek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu. Prezydent Duda w popołudniowym oświadczenia poinformował, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o KRS, w którym zaproponował, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów. Zapowiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, której projekt obecnie jest procedowany w Sejmie, jeśli wcześniej nie zostanie uchwalony jego projekt nowelizacji ustawy o KRS.

Prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swojej prerogatywy i my to szanujemy - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek odniósł się do zaproponowanego przez prezydenta projektu nowelizacji ustawy o KRS. Jak podkreślił, inicjatywa prezydenta ogranicza się do kwestii formalnych.

Zobacz także

Rzecznik rządu odniósł się do zaproponowanego przez prezydenta projektu nowelizacji ustawy o KRS. Andrzej Duda oświadczył we wtorek, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak zapowiedział, proponuje, by członków KRS Sejm wybierał większością 3/5 głosów. Prezydent dodał, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym w jej obecnym kształcie, jeśli Sejm nie uchwali jego projektu ustawy ws. KRS.

RadioZET.pl/pap/maal