Zamknij

Andrzej Duda do powstańców warszawskich: walczyliście za wartości

Redakcja
29.07.2018 13:08
Andrzej Duda
fot. PAP

Walczyliście za wartości, nie walczyliście z zemsty; przesłaniem powstania warszawskiego była walka o wolność, pragnienie wolnej ojczyzny i wolności jako takiej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego zwracając się do powstańców warszawskich.

Prezydent bierze udział w niedzielnych uroczystości związanych z obchodami 74. rocznicy Powstania Warszawskiego; spotkał się z powstańcami warszawskimi oraz wręczył ordery i odznaczenia państwowe.

Andrzej Duda o powstaniu warszawskim

- Walczyliście za wartości, nie walczyliście z zemsty, to nie było najważniejsze przesłanie powstania warszawskiego, przesłaniem była walka o wolność, było pragnienie wolnej ojczyzny i pragnienie wolności jako takiej - podkreślił prezydenta, zwracając się do powstańców.

Zobacz także

Jak dodał "trzeba powiedzieć, że chociaż powstanie w sensie militarnym nie wygrało, chociaż nie odnieśliście wielkiego, spektakularnego zwycięstwa, nie udało się wyzwolić Polski, to Warszawa w jakiejś swojej części była wolna przez 63 dni".

- Jeżeli ktoś pyta, czy polemizuje, czy było warto, to chociaż nie żyłem w tamtej chwili, nie było mnie na świecie, urodziłem się dziesiątki lat później, to patrząc na państwa i patrząc na to, jak wy patrzycie na swoich przyjaciół, towarzyszy broni i na to muzeum i po tym, jaki jest dzisiaj wasz stosunek do Polski, do wolnej, suwerennej, niepodległej ojczyzny - jestem przekonany, że było warto - oświadczył Andrzej Duda. 

RadioZET.pl/PAP/KM