Zamknij

Zamykają zakład pracy? Duda: Otworzą następny [WIDEO]

Redakcja
07.09.2018 19:16
Prezydent Andrzej Duda o zamknieciu zakładu w Pieńsku: otworzą następny
fot. Pieńsk Nowoczesny/Facebook

Podczas wizyty prezydenta w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) jeden z mieszkańców pytał głowę państwa o likwidację największego zakładu produkcyjnego w okolicy. Andrzej Duda odpowiedział: - Proszę się nie martwić, otworzą następny. Całą sytuację nagrano i udostępniono w sieci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?

Liczba głosów:

"W czwartek (6 września) gościł w Zgorzelcu Prezydent RP Andrzej Duda. Zgodnie z sugestiami wielu osób, spróbowałem zainteresować Pana Prezydenta sytuacją w naszym mieście, wizją biedy, która zajrzy do wielu domów w związku z likwidacją zakładu UniMould. Reakcja Pana Prezydenta? Sami Państwo zobaczcie" - tak Janusz Pawul opisał na Facebooku próbę zwrócenia uwagi prezydenta na problem lokalnego zakładu.

Zobacz także

Jak podała "Gazeta Wrocławska" na nagraniu widać, jak mężczyzna przez kilkanaście sekund bezskutecznie stara się zainteresować głowę państwa problemem lokalnego rynku pracy.

Zakład UniMould w Pieńsku jest oddziałem holenderskiej firmy produkującej formy do automatów szklarskich. Ma on zostać zamknięty do końca roku.

- Panie prezydencie, w Pieńsku 230 osób straci pracę. Był tam pan 10 lat temu. Panie prezydencie, 230 osób pracę straci… Zamykają największy zakład pracy w Pieńsku - krzyczał w kierunku Dudy mieszkaniec.

Zobacz także

W końcu prezydent odpowiedział słowami: - Proszę się nie martwić, otworzą następny.

W obronie zamykanego zakładu produkcyjnego mieszkańcy Pieńska i okolic zbierają podpisy pod petycją. Chcą ją później skierować do premiera Mateusza Morawieckiego. "Być może pan premier okaże dla naszej sprawy więcej zrozumienia, niż pan prezydent" - napisał na Facebooku Janusz Pawul.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/PTD