Stanowcze przemówienie Dudy po powołaniu rządu: Oczekuję, że znikną mankamenty

Redakcja
11.12.2017 18:19
Stanowcze przemówienie Dudy po powołaniu rządu: Oczekuję, że znikną mankamenty
fot. PAP

Po powołaniu rządu premiera Morawieckiego głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Nie zabrakło stanowczych słów pod adresem Rady Ministrów. Duda dał jasno do zrozumienia, jakiej pracy oczekuje od rządu.

- Współdziałanie z rządem było w zdecydowanej większości sytuacji dobre, spotkało mnie wiele życzliwości i wyrozumiałości, ale były także mankamenty, co do których, jako prezydent, oczekuję, że znikną - powiedział prezydent.

Nowy prezes Rady Ministrów podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje dokonać jakichkolwiek zmian - To dobra, koleżeńska decyzja - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania rządu Mateusza Morawieckiego.

- Nie pracujemy tylko dla siebie, pracujemy dla Rzeczypospolitej, służymy naszym rodakom. To jest niezwykle ważne zadanie dla każdego z nas - dodał Duda.

Prezydent podkreślił, że powołanie nowej Rady Ministrów to bardzo ważny moment w historii Polski.

Zwracając się do nowo powołanych członków Rady Ministrów, którą pokieruje Morawiecki, prezydent gratulował im dotychczasowych dokonań, wskazując, iż pokazali, że da się zrobić "wiele rzeczy, o których mówiono, że są niewykonalne".

Niewykonalny - jak dodał - miał być m.in. program 500 plus, przez który "miał się nie zamknąć budżet". - Program się dało wprowadzić, budżet się zamknął; daliście radę. Życzę wam, żebyście dalej, co najmniej z taką siłą i przekonaniem, realizowali te wyborcze zobowiązania - mówił Duda.

RadioZET.pl/pap/maal