Jarosław Kaczyński „krystalicznie uczciwy”? Andrzej Duda jednoznacznie o prezesie PiS

Redakcja
05.02.2019 21:07
Jarosław Kaczyński „krystalicznie uczciwy”? Andrzej Duda jednoznacznie o prezesie PiS
fot. BZ WBK Press Foto 2017/Mateusz Włodarczyk/Forum Polska Agencja Fotografów/III miejsce/Wydarzenia

Andrzej Duda nie widzi „niczego zdrożnego” w ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą” tzw. taśm Kaczyńskiego. Prezydent, pytany o sprawę w Polsat News, prezesa Prawa i Sprawiedliwości nazwał człowiekiem „krystalicznie uczciwym”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda, pytany w Polsat News o publikacje „Gazety Wyborczej” odparł, że „odpowiednie organy”, takie jak prokuratura, zajmą się tą sprawą. Przyznał, że nie wiem, jak wygląda sytuacja w spółce Srebrna.

- Nigdy tego nie badałem i też, przyznaję się, nikt mnie w to nie wdrażał, a ja nie pytałem, w związku z powyższym nie miałem do czynienia z tą spółką - wyjaśnił prezydent.

Zwrócił uwagę, że członkiem PiS był do czasu wyboru na prezydenta.

- Oczywiście znam pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i mogę o nim powiedzieć jedno: to jest krystalicznie uczciwy człowiek - podkreślił prezydent.

Zobacz także

Stwierdził, że w ujawnionych nagraniach nie widzi „niczego zdrożnego”.

- Wysłuchaliśmy tych taśm i nawet politycy, którzy nie mają żadnych związków z PiS - słyszałem wypowiedź pana Pawła Kukiza, który powiedział, że to kapiszon kompletny i on nie rozumie, o co jest cała sprawa – powiedział prezydent.

Stwierdził, że nie ma wiedzy, czy prezes PiS jako poseł prowadzi działalność gospodarczą. Dodał, że każdy indywidualnie „oceni i przy urnach (…) podsumuje okres, kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość”.

„Taśmy Kaczyńskiego”

„Gazeta Wyborcza” opublikowała w zeszłym tygodniu dwa nagrania z rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego m.in. z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, które dotyczyły planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

We wtorek „GW” ujawniła zapis kolejnej rozmowy - między Birgfellnerem a szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Kazimierzem Kujdą z czerwca 2018 r. Według gazety nagranie stawia pod znakiem zapytania deklaracje majątkowe Kaczyńskiego, który twierdzi, że nie prowadzi działalności gospodarczej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ