Duda spotka się z Macronem. Spotkanie z Trumpem pod znakiem zapytania

Redakcja
22.05.2017 10:34
Andrzej Duda spotka się z Macronem
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda spotka się podczas szczytu NATO w Brukseli z prezydentem Francji Emmanulem Macronem, ale nie wiadomo jeszcze, czy także z prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

W czwartek w Brukseli odbędzie się spotkaniem szefów państw i rządów NATO. Minister Łapiński pytany o to spotkanie w poniedziałek w TVP1, zwrócił uwagę, że to będzie szczyt znacznie krótszy niż w Warszawie. Jak dodał, będzie on o tyle ważny, że po raz pierwszy pojawią się na nim dwaj nowi prezydenci: prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent USA Donald Trump.

Zobacz także

Mówiąc o spotkaniach Andrzeja Dudy zaplanowanych w Brukseli, Łapiński odpowiedział: - Na razie jest umówione spotkanie z prezydentem Macronem. Panowie prezydenci ustalili to podczas rozmowy telefonicznej. Natomiast ten szczyt to też jest bardzo napięty czasowo. Nie wiadomo, czy chociaż na chwilę uda się spotkać z prezydentem Trumpem. Bo - de facto - prezydenci przylatują na kilka godzin szczytu - podkreślił rzecznik.

RadioZET.pl/PAP/MAAL