Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim ws. sądów. Ma zastrzeżenia do poprawek PiS [WIDEO]

Redakcja
20.10.2017 19:02
Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim ws. sądów. Ma zastrzeżenia do poprawek PiS [WIDEO]

Zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które dotyczyło poprawek złożonych przez PiS do projektów prezydenta o SN i KRS. Spotkanie trwało ok. 2 godzin.

Było to już czwarte spotkanie obu polityków dotyczące zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Poprawki PiS do swoich projektów prezydent otrzymał w ubiegłym tygodniu. Ich treść nie jest dokładnie znana - wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał (jak proponuje prezydent) większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS-sędziów.

- Prezydent ma zastrzeżenia do części poprawek PiS, niektóre z uwag są zasadnicze. Dyskusja o poprawkach na kolejnym spotkaniu - przyznał K. Łapiński po rozmowie Andrzeja Dudy z prezesem PiS.

Łapiński powiedział, że podczas spotkania poruszono też temat aneksu do raportu z weryfikacji WSI. - I pan prezydent Andrzej Duda, i pan prezes stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu; że w tej chwili nie ma takiej konieczności - oświadczył.

- Pan prezes wspomniał, że na podobnym stanowisku stał śp. prezydent Lech Kaczyński - dodał.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Polska" poinformowała, że szef SKW w czerwcu zwrócił się do prezydenta o przekazanie aneksu WSI. Jak podawała "GP", zdaniem szefa SKW, dokument powinien zostać ujawniony, ponieważ zgodnie z przepisami "to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu".

RadioZET.pl/pap/maal