Zamknij

Wybuch w Magnitogorsku. Andrzej Duda napisał do Putina

Redakcja
03.01.2019 10:47
Wybuch w Magnitogorsku. Andrzej Duda napisał do Putina
fot. A.Jastrzebowski/Reporter

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym w skutkach wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Magnitogorsku; Polacy łączą się w bólu z najbliższymi ofiar i poszkodowanymi - napisał w środę prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Rosji Władimira Putina.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek doszło do wybuchu i zawalenia się klatki schodowej budynku mieszkalnego w Magnitogorsku na Uralu w Rosji. Jak dotąd, ratownicy odnaleźli zwłoki 21 osób. Wśród ofiar jest dwoje dzieci, 20 osób wciąż uważa się za zaginione.

Zobacz także

W związku z tym zdarzeniem, prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę kondolencyjną do prezydenta Rosji Władimira Putina. "Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym w skutkach wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Magnitogorsku. W imieniu władz Rzeczypospolitej Polskiej, składam na Pana ręce kondolencje dla wszystkich, którzy stracili swoich bliskich w tej katastrofie. Polacy łączą się w bólu z najbliższymi ofiar i poszkodowanymi" - napisał Andrzej Duda.

Do wybuchu i zawalenia się klatki schodowej w zbudowanym w 1973 roku dziewięciopiętrowym bloku mieszkalnym doszło w poniedziałek ok. godz. 6 rano czasu miejscowego (ok. godz. 2 w Polsce). W wyniku eksplozji całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu uległo 48 mieszkań.

Zobacz także

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej jako główną przyczynę zdarzenia rozpatruje wybuch gazu. W mediach pojawiły się jednak – jak dotąd niepotwierdzone – spekulacje, że w budynku mogła zostać podłożona bomba.

We wtorek wieczorem Komitet Śledczy poinformował, że na miejscu tragedii nie znaleziono dotychczas śladów materiałów wybuchowych.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM