Zamknij

Prezydent i premier o ataku na Adamowicza. „Godny najwyższego potępienia”

Redakcja
13.01.2019 21:50
Prezydent i premier o ataku na Adamowicza. „Godny najwyższego potępienia”
fot. PAP/Adam Warżawa

– Zwykle różnimy się z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z nim i jego bliskimi. Modlę się o jego powrót do zdrowia i pełni sił – oświadczył prezydent Andrzej Duda. Dramatyczne wydarzenie skomentowali również premier Mateusz Morawiecki oraz były premier Donald Tusk.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz trafił do szpitala po tym, jak został zaatakowany w niedzielę wieczorem ostrym narzędziem na scenie w Gdańsku podczas „Światełka do nieba” WOŚP – poinformowała jego rzecznik prasowa Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dźgnięty nożem podczas 27.finału WOŚP w Gdańsku - czytaj na Radiozet.pl

„Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję – wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił” – brzmi wpis prezydenta Dudy na Twitterze.

Premier: atak na życie i zdrowie prezydenta Gdańska jest godny najwyższego potępienia

„Atak na życie i zdrowie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Jurek Owsiak wydał oświadczenie, dotyczące ataku na prezydenta Gdańska.

Prezydent Adamowicz jest operowany w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym – poinformował PAP zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. Jak się dowiedziała nieoficjalnie PAP ze źródła związanego z Urzędem Miasta Gdańska, stan zdrowia prezydenta miasta jest bardzo poważny.

Zobacz także

Minister resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński poinformował na antenie TVN24, że prezydent Gdańska był reanimowany po ataku nożownika. Jak podkreślił Brudziński, był to „akt niewyobrażalnego barbarzyństwa”.

Tusk: Módlmy się wszyscy za prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą

Donald Tusk napisał na Twitterze: „Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą”.

„Paweł Adamowicz ranny w ataku nożownika podczas gdańskiego finału WOŚP. Jestem głęboko poruszony tą sytuacją, trzymamy kciuki za Pawła, a myślami jesteśmy z jego najbliższymi” – napisał z kolei Grzegorz Schetyna.

Kacper Płażyński, kontrkandydat Adamowicza w ostatnich wyborach samorządowych, nazwał atak na prezydenta Gdańska barbarzyństwem.

„Liczę, że Paweł Adamowicz szybko wróci do zdrowia; życzę mu tego z całego serca” – dodał Płażyński.

RadioZET/PA