Zamknij

Festiwal w Opolu zamknięty dla TVP. Prezydent miasta wydał zakaz

Redakcja
22.05.2017 11:58
Festiwal w Opolu zamknięty dla TVP. Prezydent miasta wydał zakaz
fot. East News

Prezydent Opola zarządził, aby nie wpuszczać dziennikarzy Telewizji Polskiej na teren festiwalu Opole 2017. Ratusz twierdzi, że TVP nie wywiązuje się z umowy i rozważa odwołanie festiwalu, który od czasu powstania nie odbył się tylko raz – w stanie wojennym.

Zakaz wstępu

Gazeta Wyborcza poinformowała, że Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, wydał zakaz wpuszczania dziennikarzy TVP na teren festiwalu. – Takie polecenie wydał prezydent Opola. Festiwal powinien się rozpocząć za trzy tygodnie. Naszym zdaniem TVP nie będzie w tym czasie w stanie zorganizować imprezy na poziomie, którego Opole i jego mieszkańcy oczekują – komentowała rzeczniczka prezydenta, Katarzyna Oborska-Marciniak.

Zobacz także

TVP ma problem

Umowa na organizację festiwalu Opole 2017 została zawarta kilka miesięcy temu, jednak jak nieoficjalnie słychać w ratuszu, impreza może się nie odbyć. Prezydent Opola mówi, że TVP nie wywiązuje się z umowy, gdyż jak do tej pory ponad 20 artystów, w ramach protestu, wycofało się z udziału w kultowym festiwalu. – Zawieraliśmy umowę przy konkretnej liście artystów, którzy na festiwalu wystąpią i między innymi dlatego zdecydowałem się na podpisanie tej umowy, pomimo wielu wątpliwości, które mieliśmy. Na tej liście była między innymi Kayah i zespól Hey – mówił Wiśniewski w rozmowie z dziennikarzem „Gazety Wyborczej”.

Zobacz, co łączyło Arkadiusza Wiśniewskiego z obecnymi posłami PiS:

Zobacz także

Planowo Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca.

ZOBACZ: Memy na temat zamieszania z festiwalem w Opolu to po prostu mistrzostwo

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Gazeta Wyborcza/strz