Zamknij

Prokuratura po śmierci Adamowicza: Będzie konieczność zmiany zarzutu na zabójstwo

Redakcja
14.01.2019 15:22
Prokuratura po śmierci Adamowicza: Będzie konieczność zmiany zarzutu na zabójstwo
fot. East News

– Sytuacja ulega zmianie, jeśli chodzi o prace prokuratury. Jest konieczność zmiany zarzutu na zabójstwo. Czynności będą kontynuowane w związku z zabójstwem – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

– Będzie konieczność zmiany zarzutu wobec sprawcy ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z usiłowania zabójstwa na zabójstwo, czynności prokuratorskie są kontynuowane – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku po informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

Zobacz także

– Jest to bardzo tragiczna informacja i tragiczne zakończenie ubiegłego wieczoru, tak radosnego, który jednak ma tak tragiczny wymiar. W związku z tym sytuacja też ulega zmianie, jeśli chodzi o czynności prokuratury. Była konieczność zmiany zarzutu. Do tej pory była to kwestia zarzutu związana z usiłowaniem zabójstwa, w tej chwili jest konieczność zmiany zarzutu na zabójstwo – powiedziała prok. Wawryniuk.

Jak dodała rzeczniczka, obecnie prokuratorzy są na etapie podejmowania w tym zakresie czynności. – Czynności z udziałem podejrzanego już w związku z zabójstwem będą kontynuowane – zaznaczyła. – Trudno powiedzieć, jak długo jeszcze te czynności będą wykonywane – powiedziała.

Prokuratura dowiedziała się o śmierci Adamowicza podczas przesłuchiwania 27-letniego Stefana W., który w niedzielę wieczorem podczas finału WOŚP trzykrotnie pchnął nożem prezydenta Gdańska. Przesłuchanie rozpoczęło się po godzinie 13. 

Za zabójstwo Stefanowi W. grozi co najmniej 12 lat więzienia, a maksymalnie nawet dożywocie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK