Zamknij

Prezydent Radomia dla Radia ZET i Onetu: nowoczesny program i więcej pieniędzy na samorządy

Redakcja
08.09.2018 10:03
Prezydent Radomia dla Radia ZET i Onetu: nowoczesny program i więcej pieniędzy na samorządy
fot. RadioZET

– Więcej pieniędzy dla samorządów, na edukację, ochronę zdrowia, bo tego potrzebujemy. Samorządy akurat wiedzą, jak te pieniądze spożytkować najlepiej – mówi w Radiu ZET prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Platforma Obywatelska i Nowoczesna w sobotę startują z konwencją wyborczą, na której zaprezentują swoje hasło wyborcze i strategię walki o samorządy. Witkowski pytany przez Joannę Komolkę, jaki powinien być program Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że przede wszystkim nowoczesny i taki, który uwzględnia obecne uwarunkowania finansowania i aspiracje miast. – Jeśli nastąpiłaby mocna deklaracja, że więcej pieniędzy dla samorządów, większy udział w podatku VAT albo podatku CIT dla takich miast jak Radom, to wszyscy moglibyśmy chwalić i bić brawo – przyznaje w Radiu ZET.

W sobotę 8 września 2018 roku gościem Radia ZET i Joanny Komolki oraz Kamila Dziubki był Radosław Witkowski, prezydent Radomia

Radosław Witkowski podkreśla przy tym, że Radom to nie poligon i nie powinno przenosić się standardów krajowej polityki do samorządów. – Przed nami wybory samorządowe, czyli de facto wybór gospodarza, który zadba o te większe i mniejsze sprawy w mieście. Jestem przekonany, że w Radomiu jest potrzebne szersze porozumienie, ponadpartyjne, nie tylko z udziałem środowisk politycznych, ale i społeczników – podkreśla Radosław Witkowski.

RadioZET.pl/BM